Bit


Bit, kan emerek beslenen parazitlerden biri olduğu gibi insan vücudunda yuva yapabilen bir canlıdır. Saç ya da kılların arasında gizlenerek yuva yapan ve insan ya da hayvanların kanını emerek beslenen bit, birçok deri enfeksiyonuna ve alerjiye sebep olmaktadır. Sürekli olarak kaşıntıya neden olan bit ilaçlama yapılmadığı sürece üremeye devam eder. Canlılar üzerindeki bitlerin temizlenmesi için doktora ya da veterinere başvurmak gereklidir. İnsanları genellikle saç derisinden beslenen bitlerden kurtulmak için hekime başvurmak ve özel ilaçlar kullanmak gerekir. Hayvanlardaki bit için ise mutlaka veterinerden yardım alınmalıdır.


Kene, pire gibi kan emerek beslenen diğer haşereler, insan vücudunda yuva yapamazken, bitler insanların başında kolaylıkla yuva yapabilir. Saç tellerinin arasına gizlenen bit, tamamen şişinceye kadar kan emebilir. Bir canlıdan başka bir canlıya kolaylıkla geçebilen bu haşereler, çok hızlı bir şekilde ürediği için önlem alınmadığı sürece, mücadelesi zorlaşacaktır. Bu nedenle bitten kurtulmak için hem canlıların özel ilaçlar kullanarak temizlenmesi, hem de alanda bit ilaçlama işleminin yapılması son derece önemlidir.

Bitten kurtulmak için bireysel mücadele kesinlikle yeterli olmaz. Zira bitler sadece canlı vücudunda gezinmez. Bir yerden başka bir yere kolayca taşınabilen bu haşerelerden korunmak için, iç mekanların ilaçlanması da büyük önem taşır. Yatak yorgan aralarında, yastıklarda ve kıyafet gibi sık kullanılan eşyaların arasına gizlenen bitten kurtulmak için alanın detaylı bir şekilde ilaçlanması da büyük önem taşır. Özel bit ilaçları kullanılarak, vücut bitlerden arındırılsa dahi, alanda yaşamaya devam eden bit, yeniden canlı vücuduna yerleşecektir. Bu nedenle özel bit ilaçlarıyla vücudun temizlenmesi ile eş zamanlı olarak haşere ilaçlama işleminin de yapılması gerekmektedir.

Bit ilaçlama işlemi için en etkili mücadele yöntemi buharlama yöntemi yoluyla yapılan sıvı ilaçlamadır. Alanın her noktasına nüfuz eden bit ilaçları, bu haşerelerden kurtulmak açısından en etkili yol olacaktır. Bit ilaçları kaliteli ve sağlık açısından hiçbir risk içermiyor nitelikte olmalıdır. Bu nedenle bitten kurtulmak için haşere ilaçlama firmaları tarafından yardım alınmalıdır. Sağlık Bakanlığından onaylı olan ve profesyonel elemanlarla hizmet veren bit ilaçlama şirketleri tarafından yardım almak bu haşerelerden kurtulmayı sağladığı gibi, alana yeniden girmelerine karşı da önlem oluşturacaktır.

Haşere Nedir?

Haşere, pek çok hayvan ve insan hastalığının nedeni, böcekler ve kemirgenler tarafından taşınan mikroorganizmalardır.

İletişim Bilgilerimiz

Telefon:0 (242) 247 5 247
Email: info@sumilaclama.com
Website: www.sumilaclama.com