Gümüş Böceği


Gümüşçün olarak da adlandırılan gümüş böceği gider haşereleri arasında yer aldığı için kapalı alanlarda en çok banyo ve mutfak gibi alanlarda görülür. Bunun yanı sıra, su borularının etrafında ya da depolarda da bu haşerelere sıklıkla rastlanır. Naif yapılı bir haşere olan gümüş böcekleri, dokunuldukları anda savunma mekanizması olarak kıvrılır ve bastırıldığında kolayca ölür. Ancak çok hızlı bir şekilde üreyen gümüş böceği ilaçlama yapılmadan yok edilemez. İp, yün ya da pamuktan yapılmış maddelerle beslenebildiği gibi, besin maddelerini de tüketebilen bu haşereler, sağlık açısından olduğu gibi maddi açıdan da zarara sebep olur.
 

Gümüş böceği ilaçlama Gümüş böceğini yok etmek ve bu haşerelerin neden olduğu sorunlardan kurtulmak için en etkili mücadele şekli, sıvı ilaçlama yöntemidir. Kapalı alanlarda gümüşçün ilaçlama yapılırken, alanın belirli bir süre kapalı tutulması ve kullanılmaması gereklidir. Yeteri kadar kapalı tutulan kapalı alan, iyi bir şekilde havalandırılmadan da kullanılmamalıdır. Gümüşçün ilaçlaması için katı ya da toz halindeki haşere ilaçları da kullanılabilir. Bu ilaçların kullanımı, kapalı alanların kullanılmasını hiçbir şekilde engellemez. Ancak sıvı ilaçlama yöntemi ile yapılmayan ilaçlama işlemleri, bakteri ve mikropları yok etme konusunda etki göstermez. Dolayısıyla; ev, iş yeri gibi iç mekanlarda sıvı ilaçlama uygulamak daha sağlıklı bir yöntem olacağı gibi; ambar ya da depo ilaçlamaları için toz ya da katı formdaki ilaçlar kullanılabilir.

Gümüş böceğinden kurtulmak ve hem sağlık hem de maddi açıdan zararı engellemek için Sağlık Bakanlığından onaylı olan böcek ilaçlama firmaları tarafından yardım alınmalıdır. Kalitesiz ya da dikkatsizce yapılan ilaçlama işlemleri, sağlık açısından ciddi risk oluşturduğu gibi maddi zararlara da neden olabilir. Bu nedenle gümüş böceği ilaçlama yardımı alırken, dikkatli olmak ve bireysel yöntemler yerine profesyonel firmaları tercih etmek gereklidir.

Haşere Nedir?

Haşere, pek çok hayvan ve insan hastalığının nedeni, böcekler ve kemirgenler tarafından taşınan mikroorganizmalardır.

İletişim Bilgilerimiz

Telefon:0 (242) 247 5 247
Email: info@sumilaclama.com
Website: www.sumilaclama.com