Kara Fatma


Kara Fatma yapı ve şekil olarak diğer hamam böceği türlerinden ayrılan bir böcek türüdür. Karafatmanın ( oryantal hamam böceği ) boyu yaklaşık olarak 3 – 5cm kadardır. Renkleri siyah yani adı gibi karadır. Zaten ismini de buradan alır. Bu hamam böcekleri çok hızlı kaçabilen ve çok hızlı hareket edebilen böceklerdir. Ortalama olarak bir Kara Fatma 1 yıl kadar yaşar ve bu zaman zarfı içinde 35 – 40 bin kadar yumurta yapar. Beslenmesini tamamlayan bir dişi hemen çiftleşir ve bulunduğu ortama yumurta bırakır. Kara Fatma genellikle bir defasında 300 – 350 adet yumurta yapar. Bu böcekler yumurtasını paketler halinde bırakır ve her yumurta paketinde ortalama olarak 30 – 50 kadar yumurta bulunur. Kara Fatma böceği bazen ömrü boyunca bir defa çiftleşme ile defalarca yumurta yapar ve bazen de her yumurta bırakma döneminde yeniden çiftleşme olur. Çok hızlı bir şekilde üreyen karafatma ilaçlama yapılmadığı sürece kapalı alanlarda çoğalmaya devam ederek ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirir.


Karafatma İlaçlama

Karafatma genellikle geceleri ortaya çıkar ve beslenir. Hamam böceklerinin bir türü olan bu haşereler çok pis olan böceklerdir ve bunlar açıkta buldukları her türlü organik besinleri yerler. Karafatma ve diğer hamam böceği türleri insanlara birçok mikrop ve hastalıkları bulaştırır bunun için mutlaka en kısa zaman içinde bunlarla mücadele etmek gerekir. Hamam böcekleri ve kara fatma ev ortamına farklı yerlerden gelir. Kanalizasyon ve çöplük gibi kirli alanlardaki mikropları yaşam alanlarına taşıyan kara fatma ilaçlama bu haşerelerin sayısı çok fazla artmadan yapıldığı anda, tek uygulamada çözüm sağlanır.

Bu böcekler yaşam alanlarına ya pis su giderinden, ya dışarıdan alınan bir eşya veya pazardan alınan sebzeler ve meyvelerle gelirler. Ayrıca bu böcekler açık bırakılan kapıdan ve pencereden içeri girebilir. Kara fatmadan kurtulmanın en güzel yolu yasal bir şirkete ilaçlama yaptırmaktır. Yasal bir haşere ilaçlama firması olan şirketimiz karafatma ve her türlü zararlı canlılar ile mücadele etmektedir. Yaşam alanın da ve çevrenizde zararlı canlılar varsa en kısa zamanda bir ilaçlama şirketine ulaşıp ilaçlama talep etmek gerekir. Karafatma ilaçlama için hem sıvı hem de jel ilaçlar ayrı ayrı ya da aynı anda uygulanabilmektedir. Bireysel mücadenin oldukça zor ve masraflı olduğu bu haşerelerle profesyonel olarak mücadele etmek hem en kısa sürede çözüm almayı hem de sağlığı korumayı sağlar.

Haşere Nedir?

Haşere, pek çok hayvan ve insan hastalığının nedeni, böcekler ve kemirgenler tarafından taşınan mikroorganizmalardır.

İletişim Bilgilerimiz

Telefon:0 (242) 247 5 247
Email: info@sumilaclama.com
Website: www.sumilaclama.com