Karınca


Karıncalar birkaç santimetre büyüklüğündeki haşereler olmasına karşın, biyolojik bakımdan son derece güçlü ve türlerine göre değişmekle birlikte oldukça büyük zararlara sebep olabilen canlılardır. Ülkemizde en sık görülen türü, ev karıncası olarak da bilinen kara karıncalarıdır. Bu haşereler birçok maddeyi besin olarak kullanabilmekle birlikte, glikoz içerikli besinleri daha çok sever. Karınca ilaçlama işlemleri özellikle yaz aylarından önce, karıncalara önlem oluşturmak amacıyla yapılır. İlkbaharın gelmesiyle birlikte hemen her yerde görülmeye başlayan karıncalar, çok hızlı bir şekilde üredikleri için sayıları arttıkça mücadelesi zorlaşır. Bu nedenle özellikle fırın, yemekhane, kantin gibi alanlarda karınca ilaçlama işlemi, yaz aylarının başında ya da ilkbaharın sonlarına doğru yapılabilmektedir.

Karınca İlaçlama


Karınca ilaçlama, sıvı ya da toz formadaki haşere ilaçları kullanılarak yapılabilir. Karınca ile mücadele için kullanılan ilaçlarda en çok koruyucu özelliğe dikkat edilmelidir. Koruyucu niteliği olmayan karınca ilaçları ile yapılan uygulamalar kısa sürede çözüm sağlasa dahi, karıncaların alana yeniden girişine engel olamaz. Ev, iş yeri, bahçe, gıda işletmeleri gibi açık ya da kapalı tüm alanlarda uygulanabilen karınca ilaçlama işlemlerinde sıvı ilaca ek olarak diğer formdaki ilaçlar da koruyuculuk sağlamak için kullanılabilir.

İç mekanlarda mutfak ve yiyecek bulunan diğer alanlar başta olmak üzere her alanda yuva yapabilen karıncalara karşı uygulama yapılırken, lokal işlemler yerine genel ilaçlamalar tercih edilmelidir. Mutfak ve banyoda daha sık görülen karıncalar için alanın sadece bu bölümlerini ilaçlatmak etkili sonuçlar alınmasını engeller. Dolayısıyla karınca ilaçlama yapılırken, iç mekanın her bölgesi detaylıca ilaçlanmalıdır.

Karıncadan kurtulmak ve hem yiyecek maddelerini hem de sağlığı korumak için profesyonel olarak hizmet veren Sağlık Bakanlığından onaylı ilaçlama firmaları tarafından yardım almak büyük önem taşır. Kalitesiz ilaçlamalar yapan ve sağlık açısından ciddi riskler oluşturan ilaçlama şirketleri tarafından yardım almak ciddi sağlık problemlerine yol açabileceği gibi karıncaları yok etme konusunda da bir çözüm sağlayamaz. Deri enfeksiyonları, cilt alerjileri, solunum ve sindirim yolu problemleri ile zehirlenmelere yol açabilen yanlış ilaçlama uygulamaları yapan sahte ilaçlama servislerine kesinlikle itibar edilmemelidir. Karınca ilaçlaması için kesinlikle bir haşere ilaçlama firması ile kordineli çalışmak gerekir. karınca ilaçlaması için şirketimizden yardım alabilirsiniz.

Haşere Nedir?

Haşere, pek çok hayvan ve insan hastalığının nedeni, böcekler ve kemirgenler tarafından taşınan mikroorganizmalardır.

İletişim Bilgilerimiz

Telefon:0 (242) 247 5 247
Email: info@sumilaclama.com
Website: www.sumilaclama.com