Kene


Kene ilaçlama, Kırım Kongo Kanamalı Ateşi gibi ölümcül hastalıklara neden olarak, birçok insan ve hayvanının hayatını kaybetmesine neden olan bu haşerelere karşı en etkili mücadele yöntemdir. Ağaçlık alanlarda yaşayan ve hayvan ya da insan vücuduna yapışarak, canlıların kanını emen bu haşereler, sıcak ve karanlık ortamlarda daha sık görülür. 1 mmden daha küçük olan kenenin fark edilmesi zor olduğu gibi bu haşere ile mücadele de oldukça zordur. Bireysel mücadele yöntemlerinin hiçbir sonuç vermediği bu haşereyi yok etmek için kene ilaçlama yaptırmak büyük önem taşır.


Kene İlaçlama

Yaz aylarında sıkça görülmeye başlayan ve yaşamsal tehlike oluşturan keneler, vücutları tamamen şişene kadar kan emebilir. Canlı vücuduna yapışan ve baş bölümünü derinin içine geçerek kan emen kenenin başı canlı vücudunda kaldığı zaman da ciddi tehlikelere neden olur. Birçok virüsün en aktif vektörleri arasında yer alan kene ilaçlama yapılmadığı sürece çoğalmaya ve hem yaşam alanlarını hem de açık alanlardaki canlıların hayatını tehdit eder.

Kene, en hızlı üreyen haşereler arasında yer aldığı gibi, üremeden sonra, genellikle dişi kene ölür. Canlı vücudunda çiftleşen ve her yumurtlamada ortalama 5 bin kadar larva bırakan keneler, çiftleşmeden sonra, şişinceye kadar kan emer. Kenenin bıraktığı yumurta sayısı da kan emme miktarı ile doğru orantılıdır. Genellikle açık alanlarda yuva yapan kene, ağaçlık alanlara yakın olan çiftlik, yazlık ya da diğer iç mekanlara da yuva yapabilmektedir.

Kene yapışması gibi durumlarda acilen hekime başvurmak gereklidir. Kırım Kongo Kanamalı Ateşi gibi ölümcül hastalıklara neden olan kene ile mücadele için bireysel yöntemler oldukça tehlikeli olduğu gibi bu haşerelere karşı bir sonuç da sağlamamaktadır. Keneden kurtulmak için profesyonel ilaçlama firmaları tarafından hizmet almak hem sağlık açısından hem de keneleri yok etme bakımından en etkili yöntemdir. Kaliteli ve garantili hizmet veren ilaçlama firmaları tarafından yardım almak, kene sorununa karşı kesin çözüm oluşturacak ve yaşam alanlarına bu haşerelerin girişini engelleyecektir. Bunun yanı sıra açık alanlarda yapılan kene ilaçlama uygulamaları, bu haşerelerin çoğalmasını engelleyeceği gibi, canlıların zarar görmesini de engelleyecektir.

Haşere Nedir?

Haşere, pek çok hayvan ve insan hastalığının nedeni, böcekler ve kemirgenler tarafından taşınan mikroorganizmalardır.

İletişim Bilgilerimiz

Telefon:0 (242) 247 5 247
Email: info@sumilaclama.com
Website: www.sumilaclama.com