Kulağa Kaçan


Hem böceklerle hem de bitkilerle beslenen kulağakaçan haşeresi, iç mekanlarda sıklıkla görülür. Kuytu alanlarda, duvar diplerinde ve nemli alanlarda kolaylıkla yuva yapabilen bu haşereler, bitkilerin kurumasına yol açacak kadar zararlıdır. Tarla, bahçe ve sera gibi dış mekanlarda hem her alanda rastlanabilen kulağakaçan, bu alanlara yakın iç mekanlara da kolaylıkla giriş yapabilir. Ev bitkilerinin etrafında yuva yapan kulağa kaçan, böcek ölüleri, örümcek ve bunun gibi diğer haşereleri de besin maddesi olarak kullanır. Diğer haşereler gibi bakterilerin yayılmasına neden olduğu için sağlık açısından risk oluşturan kulağakaçan ilaçlama yapıldığı takdirde, iç ve dış mekanlardan yok edilebilir.


Kulağa kaçan ilaçlama işleminden en iyi verimin alınabilmesi için sıvı ilaçlama yapılmalıdır. Buharlama tekniği ile dış mekanlarda yapılabilen sıvı ilaçlama, iç mekanlarda püskürtme yöntemi ile de uygulanabilir. Kokulu ya da kokusuz ilaçlama yapılarak, yok edilebilen bu haşereler ile mücadele hem bitkilerin korunmasını hem de sağlık açısından oluşabilecek zararların oluşmasını engeller. İlkbahar aylarından itibaren hızlı bir şekilde üremeye başlayan kulağa kaçan, açık ve kapalı alanları istila edebilecek kadar çabuk ürer. Bu nedenle bu dönemde hem koruma amacıyla hem de bu haşerelerden kurtulmak için böcek ilaçlama yaptırmak önemlidir. Zira bu haşerelerin sayısı arttıkça mücadelesi zorlaşmaktadır.

Kulağakaçan ilaçlama

Kulağakaçan ilaçlaması için amatör mücadele yöntemleri kullanarak yapılan ilaçlamalar, solunum yolu hastalıklarına neden olabileceği gibi tarla, bahçe ya da sera ilaçlama işlemlerinde kullanıldığında bitki ve ekinler için de tehdit oluşturur. Bu nedenle kulağakaçan ile mücadele için alanında uzman olan ve sağlık açısından risk arz etmeyen ilaçlar kullanan firmalardan yardım alınmalıdır. Sağlık Bakanlığı tarafından gerekli görülen belgelere ve yetkinliklere sahip olan haşere ilaçlama şirketleri tarafından yapılan uygulamalar, en etkili sonucun alınmasını sağlayacağı gibi, sağlığınız açısından da tehlike oluşturmayacaktır. Sağlık Bakanlığından onaylı olmayan ve kalitesi yahut zirai ilaçlar kullanarak uygulama yapan firmalardan yardım almamak sağlık açısından ciddi önem arz eder. Bakterilerden kurtulmak ve bitkileri korumak için yapılan kulağakaçan haşeresi ile mücadele nedeniyle zarar görmemek için ilaçlamanın ve ilaçlamayı yapan firmanın kalitesine dikkat edilmelidir.

Haşere Nedir?

Haşere, pek çok hayvan ve insan hastalığının nedeni, böcekler ve kemirgenler tarafından taşınan mikroorganizmalardır.

İletişim Bilgilerimiz

Telefon:0 (242) 247 5 247
Email: info@sumilaclama.com
Website: www.sumilaclama.com