< Antalya Örümcek İlaçlama

Örümcek


iç mekanlarda en sık görülen haşerelerin başında gelen ve duvarlara, kuytu alanlara ve yüksek alanlara ağ örerek, kötü bir görüntünün oluşmasına yol açan canlılardır. Böcek, sinek ve diğer haşerelerle beslenen örümceklerin, ağız yapıları gelişmediği ve dişe sahip olmadıkları için ağlarını önce boğarak öldürür. Daha sonra, şırınga görevi gören bacakları yoluyla, öldürdüğü avının sıvı olarak çeker. Yılın her mevsiminde üreme özelliğine sahip örümceklerde, dişi taraf erkekten daha güçlüdür ve üreme sonrasında genellikle erkek örümceği yer. Örümcekler, aktif olarak bakteri ve mikrop taşımamasına karşın, ördüğü ağlar yoluyla tozların birikmesine ve mikroorganizmaların çoğalmasına neden olur. Bunun yanı sıra öldürdüğü haşereler yoluyla da bakterilerin artmasına yol açar. Dolayısıyla özellikle ev, ofis, cafe, restoran gibi iç mekanlar için örümcek ilaçlama yaptırmak sağlık açısından oldukça gereklidir.


Açık mekanlarda bitkilerin yaprakları üzerine ya da duvar diplerine ağ örerek avlanan örümcekler, bitkilere doğrudan zarar vermez. Bunun yanı sıra bitkilerle beslenen böcekleri avlayarak bitkilere yarar sağlar. Ancak iç mekanlarda, kirli bir görüntüye neden olduğu gibi, milyonlarca mikroorganizmanın da barınmasına yol açan örümcekler, solunum yolu hastaları için büyük tehdit oluşturur. Binlerce örümcek türü bulunmakla birlikte ülkemizden en sık görülen örümcekler, insanlara doğrudan zarar vermeyen ve boyutları 1 mm ile 5 cm arasında değişebilen türlerdir.

Örümcek İlaçlama

Örümceklerin rengi ve beslenme şekli de yaşadıkları alana bağlı olmakla birlikte türlerine göre değişir. Son derece zehirli olan türleri de olan bu haşerelerin, zararsız olanların doğrudan zararı yoktur. Ancak çeşitli hastalıkların yayılmasına ortam hazırlayan ve görüntü kirliliğine yol açarak, yaşam alanlarının temizliğini tehdit eden örümcek ilaçlama yapılmadığı takdirde daha büyük zararlara yol açabilir. Sıvı ilaçlama yoluyla yapılabilen ilaçlama işlemi, püskürme yöntemi ile de uygulabilir. Özellikle cafe, restoran gibi gıda işletmelerinde yapılan örümcek ilaçlama için püskürtme yöntemi kullanılır. Ev, iş yeri, fırın ilaçlama gibi işlemlerde amatör yöntemlere başvurmamak ve Sağlık Bakanlığından onaylı ilaçlama firmaları tarafından yardım almak son derece mühimdir. Kalitesiz ve sağlıksız uygulamalar solunum yolu hastalıklarını tetiklediği gibi doğrudan zehirlenmelere de neden olabilir. Bu nedenle örümcek ile mücadele için ilaçlama hizmeti alırken, firmanın sahip olduğu kıstaslara dikkat edilmeli ve kalitesiz haşere ilaçlama şirketleri tarafından yardım alınmamalıdır.

Haşere Nedir?

Haşere, pek çok hayvan ve insan hastalığının nedeni, böcekler ve kemirgenler tarafından taşınan mikroorganizmalardır.

İletişim Bilgilerimiz

Telefon:0 (242) 247 5 247
Email: info@sumilaclama.com
Website: www.sumilaclama.com