Sivri Sinek


Sivrisinekler, kan emerek beslenen ve birçok hastalığın insanlara bulaşmasına neden olan zararlı haşereler arasında yer alır. Bunun yanı sıra deri enfeksiyonlarına ve alerjilere yol açan sivrisinek ilaçlama yapılmadığı sürece çoğalan ve bilhassa yaz aylarında ciddi sorunlara sebep olan bir canlıdır. Bataklık kenarlarında, çöplüklerde ve diğer kirli alanlarda yaşayabildiği gibi temiz ve hijyenik alanlarda da rahatlıkla çoğalabilen bu haşereler, küçük çocuklar ve hassas yapıya sahip kişiler için büyük tehdit içermektedir. Bunun yanı sıra, yiyeceklerin üzerinde de dolaşan bu sinekler, taşıdığı milyonlarca bakterinin yiyeceklere bulaşmasına neden olur. Dolayısıyla sivrisineklerin temas ettiği yiyecekleri tüketmek sindirim sistemi başta olmak üzere çeşitli hastalıkların oluşmasına yahut tetiklenmesine neden olur.

Sivrisineklerden kurtulmak için kullanılan basit insektisitler genellikle hiçbir sonuç vermez. Zira bu dışarıdan temin edilen ve amatörce uygulanan sinek ilaçları yalnızca geçici çözüm vermekte ve sivrisineklerin ilacın etkisi boyunca ortamdan uzak durmasına yardımcı olur. Ancak nemli ve sıcak havalarda etkisini kısa sürede kaybeden bu ilaçlar, hem solunum yolu hastalıklarına sebep olduğu için tehlikelidir hem de sivrisinekleri yok etme konusunda başarılı olmaz. Bunun yanı sıra insektisitleri sürekli olarak kullanmak maddi zarara da yol açar. Sivrisinekler ile mücadele için, iç mekanlarda sineklik kullanmak bir anlamda çözüm olsa da bu haşerelerin alana girişine karşı her zaman yeterli olmamaktadır. Yaşam alanlarından bu haşereleri uzak tutmak ve neden olduğu sorunlardan kurtulmak için sivrisinek ilaçlama yaptırmak büyük önem taşır. Ancak bu ilaçlamanın profesyonelce yapılması ve kaliteli sivri sinek ilaçları kullanılarak uygulanması, ilaçlamanın verimi açısından son derece önemlidir.
 

Sivrisinek İlaçlama

Sivrisinek ilaçlaması yaptırırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, yardım alınacak firmanın Sağlık Bakanlığının onayladığı ilaçları kullanması ve kaliteli hizmet vermesidir. Bunun yanı sıra haşere ilaçlama firması gerekli belge ve yetkinliğe sahip olmakla birlikte, profesyonel ve eğitimli elemanlar ile hizmet vermelidir. Kalitesiz ilaçlar kullanarak sivrisinek ilaçlama yapan firmalar; astım, bronşit gibi solunum yolu hastalıklarının tetiklenmesine yol açtığı gibi, ilaçlamadan bir verim alınamamasına da neden olur.

Sivrisinek ilaçlama işlemi için bahçe, tarla gibi açık alanlar ile ev, yazlık, ofis, iş yeri, fırın gibi kapalı alanlarda sıvı ilaçlama tekniği uygulanır. Sivrisinekleri yok etmek için kullanılan ilaçlama tekniği ve uygulama yöntemi de son derece önemlidir. Ancak sivri sinek ilaçlama işlemlerinin sağlık açısından risk oluşturmaması için gerek kullanılan ilaçlara gerekse yardım alınan böcek ilaçlama firmasına dikkat etmek gerektiği unutulmamalıdır. Bunun için ilaçlama şirketleri ile kordineli çalışmak en iyi çözümdür.

Haşere Nedir?

Haşere, pek çok hayvan ve insan hastalığının nedeni, böcekler ve kemirgenler tarafından taşınan mikroorganizmalardır.

İletişim Bilgilerimiz

Telefon:0 (242) 247 5 247
Email: info@sumilaclama.com
Website: www.sumilaclama.com