Tahtakurdu


Ağaçtan yapılmış maddelere ve bitkilere ciddi anlamda zarar veren tahtakurdu ilaçlama yapılmadığı sürece üremeye devam eder. Bu nedenle gerek mobilyaların içinde ya da ahşaplarda, gerekse dış mekanlarda; tarla, sera ya da bahçelerde bu haşerelere rastlanması durumunda acilen ilaçlama yapılması gerekir. Daha çok nemli tahtalara ve ahşaba zarar veren tahta kurtları, bitkilerin genç köklerinden de beslenerek kurumalarına yol açar. Ahşap ve mobilyaların içerisinde delikler açarak ilerleyen ve gerisinde toz ve talaş parçaları bırakan bu haşereler, yumurtalarını derin noktalara bırakarak yavrularının zarar görmesini engeller. Havaların ısınmasıyla hızlı bir şekilde üremeye başlayan tahta kurdu, özellikle loş ortamları sever.


Tahta kurdu ile mücadele için bireysel ya da amatör yöntemler hiçbir şekilde sonuç vermez. Gerek bitkilerin gerekse tahtadan yapılmış eşyaların en derin noktalarına ilerleyerek, büyük zararlara neden olan bu haşereleri yok etmek için profesyonel ilaçlama hizmeti almak şarttır. İç mekanlara genellikle mobilya üretim fabrikaları yoluyla gelen tahta kurdu, çıkardığı seslerle fark edilir. Bunun yanı sıra, ahşabın üzerinde açtığı delikler ve neden olduğu tozlarla da fark edilebilen tahta kurdunu yok etmek için en etkili yöntem sıvı ilaçlama işlemidir. Parkelerin içine girebilen ve yok edilmesi hayli zor olan bu haşerelerden kurtulmak için buharlama tekniği ile uygulanan sıvı ilaçlama etkili sonucu verir.

Tahtakurdu İlaçlama

Tahta kurdu ilaçlaması için kaliteli hizmet veren ve Sağlık Bakanlığının onayladığı ilaçlar kullanarak profesyonel şekilde çalışan firmalar tercih edilmelidir. Kalitesiz tahtakurdu ilaçları ile yapılan uygulamalar, bu haşerelerden kurtulmak için çözüm sağlamayacağı gibi, ciddi sağlık problemleri ile zehirlenmeleri de beraberinde getirebilir. Dolayısıyla hem kereste fabrikaları ve mobilya üretim mağazalarında ve ev, iş yeri, ofis gibi iç mekanlarda hem de bahçe, sera, tarla gibi ağaçlık alanlarda bitkilerin kurumasına ve ciddi maddi kayıplara neden olan tahta kurdundan kurtulmak için profesyonel yardım almak şarttır. Buharlama tekniği ile uygulanan tahta kurdu ilaçlama işleminde, ilaç en küçük aralıktan dahi nüfuz edeceği için bu haşerelere karşı kesin çözüm sağlayacaktır.

Haşere Nedir?

Haşere, pek çok hayvan ve insan hastalığının nedeni, böcekler ve kemirgenler tarafından taşınan mikroorganizmalardır.

İletişim Bilgilerimiz

Telefon:0 (242) 247 5 247
Email: info@sumilaclama.com
Website: www.sumilaclama.com