Tahtakurusu


Tahtakurusu küçük yapılı bir haşere olduğundan dolayı zor fark edildiği gibi yok edilmesi de zor olan haşerelerin başında gelir. Kan emerek beslenen tahtakurusu vücutta ciddi alerjik reaksiyonlara ve sağlık sorunlarına yol açmaktadır. Birçok virüsün hayvanlara ve insanlara bulaşmasına yol açan bu parazitler mücadele edilmesi en zor olan haşerelerin başında gelir. Yatak yorgan aralarında ve koltuklarda kolaylıkla yuva yapabilen tahtakurusu ilaçlama yapılmadan yok edilmesi imkansız olan haşerelerden biridir. Hayvanların kılları aracılığı ile vücutlarına tutunarak yuva yapan tahta kurusu, insan vücudunu sadece kan emmek için kullanmaktadır. 1-2 mm arasında değişebilen büyüklüğe sahip olan ve çok hızlı bir şekilde çoğalan bu parazitler, uzun süre beslenmeden yaşayabildiği gibi çoğunlukla karanlık ve loş ortamlarda yaşamayı sever.

Tahtakurusu İlaçlama
 

Mücadele edilmesi en zor haşerelerden olan tahtakurusu, hızlı bir şekilde çoğaldığı için kısa sürede, iç mekanları istila edebilir. Bunun yanı sıra özellikle hassas kişilerde cilt alerjilerine ve enfeksiyonlara neden olan bu haşereleri yok etmek, bulaştırdıkları virüslerden korunmak için de büyük önem taşır. İlaçlama yapılmaksızın mücadelesi oldukça zor olan tahtakurusu, bir yıl boyunca hiç kan emmeden yaşayabilir. Böyle durumlarda tahta kurusu yarı uyku dönemine girerek, besin ihtiyacını da minimuma indirir.

Tahtakurusu ilaçlama işlemi çoğunlukla ev ve depo gibi kapalı alanlar için uygulanmaktadır. Küçük yapılı haşereler arasında olan bu parazitlerin bir yerden bir yere taşınmaları kolay olduğu gibi, yer değiştirmeleri oldukça zor olabilmektedir. Vücutta ciddi alerjilere ve deri rahatsızlıklarına yol açan tahtakurusundan kurtulmak için haşere ilaçlama işlemi yaptırmak şarttır. Ancak tahta kurusu ilaçlama yaptırırken, kullanılacak ilaçların kalitesi ile ilaçlama yöntemi son derece önemlidir. Kalitesiz haşere ilaçları yapılan işlemlerden hiçbir rant sağlanamayacağı gibi yanlış ilaçlama yöntemleri de tahtakurusu ile mücadelede hiçbir sonuç vermez. Bu nedenle tahta kurusu ile mücadele için kaliteli hizmet veren Sağlık bakanlığından onaylı haşere ilaçları kullanan firmalardan yardım almak son derece önemlidir. Sağlıksız uygulamalar yaparak insan sağlığını tehdit eden ve ciddi sorunlara yol açan firmalardan hizmet almak sağlık açısından ciddi sorunlar oluşturduğu gibi maddi zarara da neden olur.

Haşere Nedir?

Haşere, pek çok hayvan ve insan hastalığının nedeni, böcekler ve kemirgenler tarafından taşınan mikroorganizmalardır.

İletişim Bilgilerimiz

Telefon:0 (242) 247 5 247
Email: info@sumilaclama.com
Website: www.sumilaclama.com