Yılan


Yılan ilaçlama işlemi, ağaçlık alanlara ya da taşlık ve kayalıklara yakın olan; yazlık, iş yeri, çiftlik, ev gibi iç mekanlar için uygulanabilmektedir. Kırsal bölgelerde daha sık rastlanan bir haşere olan yılan, kentsel bölgelerde de özellikle yaz aylarında görülmektedir. Havaların soğumasıyla birlikte kış uykusuna yatan yılanlar, ilkbahar ayları ile birlikte, avlanmaya ve çoğalmaya başlar. Bu nedenle yakın bulunduğu kapalı alanlara da giriş yapabilen yılanlar, ciddi korku ve tehdit yaratır. Özellikle uzun süre kullanılmayan iç mekanlara yuva yapan yılan, zehirlenmelere ve ölümlere yol açabilen en tehlikeli canlılar arasında yer alır. Bu nedenle bu haşerelerin sıklıkla görüldüğü alanlara yakın iç mekanlara düzenli olarak yılan ilaçlama yaptırmak gerekir. Yılda bir ya da iki defa yapılabilecek bu işlem, son derece iyi kamufle olabilen ve fark edilmeyen bu haşerelerin neden olduğu tehlikelerden korunmak açısından son derece önemlidir.


Yılan İlaçlama

Yılandan kurtulmak için sıvı ya da toz formundaki ilaçlar kullanılabilir. Hem açık alanlarda hem de kapalı alanlarda uygulanabilecek ilaçlama işlemi dikkatlice ve profesyonel kişiler tarafından yapılmalıdır. Ciddi sağlık sorunlarına ve ölümlere yol açabilen yılan ısırması, ilaçlama sırasında da büyük bir tehdittir. Bu nedenle yılan ilaçlama yapılırken, gerekli ekipmanlara sahip olmak ve yılan saldırısı ihtimaline karşı dikkatli olmak gerekir. Hem sıvı ilaçlama yöntemi hem de toz ya da katı formdaki ilaçlar aynı anda kullanılarak ilaçlama yapılabileceği gibi alanın konumuna göre ilaçlama yöntemleri değişiklik gösterir. Açık alanlarda yılan ilaçlama işlemi kokulu sıvı ilaçlar kullanarak buharlama tekniği ile yapılır. Buna ek olarak belirli alanlarda toz ilaçlar koruma amaçlı kullanabilir. Kapalı alanlarda ise iç mekana sıvı ilaçlama uygulanırken, ilaçlanan alanın dış çevresine toz ilaçlar uygulanarak, hem içerideki yılanlar öldürülmüş olur hem de alana yılan girişine karşı önlem oluşturulur.

Son derece zehirli ve tehlikeli olan yılanlar ile mücadele için profesyonel ilaçlama firmalarından yardım almak ve firmanın Sağlık Bakanlığından onaylı olmasına dikkat etmek gerekir. Kalitesiz uygulamalar zehirlenmelere neden olabileceği gibi, yılanları yok etme konusunda da bir çözüm sağlamayacağı için maddi kayba neden olacaktır.

Haşere Nedir?

Haşere, pek çok hayvan ve insan hastalığının nedeni, böcekler ve kemirgenler tarafından taşınan mikroorganizmalardır.

İletişim Bilgilerimiz

Telefon:0 (242) 247 5 247
Email: info@sumilaclama.com
Website: www.sumilaclama.com