SUM | Haşere İlaçlama | Fumigasyon | Dezenfeksiyon | Bahçe İlaçlama | Yabani Ot'la Mücadele

Haşim İşcan mahallesi Arık caddesi no:34 A,B

PK:07100 Muratpaşa Antalya

7 / 24

Hizmet

Dezenfeksiyon

Dezenfeksiyon

Mikrobiyolojik canlıların hayatımızda çok önemli yeri bulunmaktadır. Ancak zararlı olanlarının insan sağlığın son derece tehdit etmektedir. Dünyada meydana gelen salgın hastalığı da işte bu mikrobiyolojik canlıların meydana getirdiği son derece öldürücü bir hastalıktır. Yaşadığımız dünyada, bulunduğumuz çevremizde bunun gibi hastalık yapıcı milyonlarca mikrobiyolojik canlı bulunmaktadır. Bunlardan korunmak ise temizlik, hijyenden ve dezenfeksiyondan geçmektedir.

İşletme gerekli olan fiziki temizliğini yaptıktan sonra ekibimiz işletme içerisinde ULV-ELOKTROSTATİK (7-14 mikron) (Buhar) yöntemi ile metreküp şeklinde bulunulan ortamı tamamen doldurarak havada, tavanda, tabanda, duvarlarda ve eşyaların üzerlerinde bulunan bütün mikrobiyolojik canlılarını tamamen yok eder. Ortama limon kokulu bir mis koku sunarak dezenfekte etmiş olur. Otuz dakika gibi kısa süre sonra ortamı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Dezenfeksiyon , SUM İlaçlama Fumigasyon firması olarak dezenfeksiyon hizmeti verilmektedir. Bu hizmet firmamız tarafından 3 farklı yöntemle uygulanmaktadır bunlarda sırası ile

1. Spreyil Uygulama: Bu uygulamada yer ve yüzeyle sipreyleme sureti ile cansız ortamlarda eşyalar veya aletler üzerinde uygulanan bir işlemdir.antisepsi canlı yüzeyler üzerindeki patojenlerin yok edilmesi gerekmektedir. Standart hijyen koşullarında sürdürülmesi gerekir.

2. Dumanlama yolu : Bu sistemle Küf , maya,bakteri ve virüse karşı dumanlama yolu uygulanır buda gıda üretim alanlarında gerek imalat makinaları ve kıyı köşelerin tamamına en iyi nüfuz eden yöntemdir. kullanılan dezanfektanlar; İnfeksiyon riski oluşturan patojen organizmaları ortadan kaldırılmasında kullanılan anti mikrobiyal ajanlardır.

3. Fiziksel yöntemler : ısı kaynar suda aletleri batırarak Dezenfeksiyon sağlanabilir kaynama ısısına dayanıksız malzemeler için daha düşük derecelerde termal dezenfeksiyon mümkündür . 80 derecede 10 dakika beklemesi lazımdır 90 derecede ise 1 dakikada diğer özelliği süzmedir sıvı ve gazlardan partikül ve organizmaları uzaklaştırmak için kullanılan bir yöntemdir. Daha çok hava teknolojileriyle ve gaz oksijen üretiminde kullanılır.

Dezenfektanlarla ilgili merak edilenler için kataloğumuzu inceleyebilirsiniz!

Katalog

Kimyasal maddeler ise kimyasal bileşikler değişik mekanizmadır mikropları etkiler. Etki spektrumlarına göre orta düzey dezenfeksiyonlar düşük düzey dezenfeksiyonlar diye ayrılırlar. Deri ve mukoza bütünlüğünün bozulduğu yerlerde veya steril vucüt alanlarına giren malzemeler dezenfeksiyonda kullanılabilir. Dezenfeksiyon malzemeler işlem öncesi ılık suyla kirinden kurtarılmalıdır dezenfekte edilecek ürünün tüm yüzeyleri önerilen süre içinde solüsyon ile temas edilmesi gerekir. Dezenfekte edilecek çok parçalı lümenli kompleks yapılı parçalardan ayrılarak dezenfekte ile temas edilir. Dezenfekte edilen yerin kalıntıları yüzünden hastalıklara yol açmaması için steril bezle kurulanması lazımdır.

Dezenfeksiyon Şirketi

Dezenfeksiyon temizlik amacı olarak kullanılması gerekir. Sulandırılan dezenfekteleri uzun süre bekletilmemeli yoksa bakteri üretir sulandırılmış olan dezenfektelerde bakteri üreyebilir dezenfekte sırasında görünür kirlenme olursa o bezin deişmesi gerekir tüm dezenfekte edilecek ürünlerin aıds ve hepatit b var olarak yaklaşılması gerekir çünkü çok zararlılardır dezenfekteleri yanlış kullanmak isdenmeyen mikro organizmaların olmasını sağlar Dezenfektan azaldıkça üstüne ilave edilmesi gerekir yoksa her han bakteri üretebilir onlarda ölümcül hastalıklara yol açabilir. SUM İlaçlama Fumigasyon Dezenfeksiyon hizmetleri firması olarak dezenfeksiyon konusunda deneyim ve bilgilerine müracaat etmeniz menfaatinize olacaktır.

Firmamızdan otel ilaçlama , fabrika ilaçlama , bina ilaçlama , hastane ilaçlama , bahçe ilaçlama , pastane ilaçlama , apartman ilaçlama , gemi ilaçlama , market ilaçlama , okul ilaçlama , fırın ilaçlama , lokanta ilaçlama , ev ilaçlama ve tüm ilaçlama konularında destek alabilirsiniz.Firmamızdan böcek ilaçlama , haşere ilaçlama , fumigasyon , dezenfeksiyon ve tüm ilaçlama konularında ilaçlama fiyatları alabilirsiniz.Türkiyenin en iyi böcek ilaçlama firmaları ve ilaçlama şirketleri konusunda en başta gelmekteyiz.Firmamızdan 7 gün 24 saat böcek ilaçlama ve haşere ilaçlama gibi konularda yada diğer tüm ilaçlama konularında destek ve bilgi alabilir ayrıca sektörde kesin çözüm sunan ve garantili iş yapan SUM İlaçlama ve Fumigasyon Dezenfeksiyon Hizmetleri firması olarak sağlık bakanlığından onaylı ve ilaçlama fiyatları konusunda en cazip firma olarak hizmetinizdeyiz.

Toplu Taşıma Araçlarında Dezenfeksiyon

Her gün yüzbinlerce fert toplu taşıma araçlarını kullanmaktadır. Her türlü salgın hastalığın bulaşma riskinin en yüksek olduğu alanların başlangıcında gelen olan toplu taşıma araçları ne kadar temizlenirse temizlensin viral yolla bulaşan enfeksiyon hastalıklarını önleyemez. Bu sebeple toplu taşıma dezenfeksiyonu işleminde kullanılacak yöntem halk sağlığını korumak adına çok önemlidir.

Oturduğunuz, tutunduğunuz her yerden ve soluduğunuz havadan enfeksiyon kapabilirsiniz. Enfeksiyon taşıyan kişiler işyerlerine ve evlerine bu virüsleri taşımakta ve başta aile ve en yakın kişiler olmak üzere temas etmiş olduğu hepimiz risk altına girmektedir. Hastalığın belirtileri ortaya çıktıktan sonrasında tedavi edilmesi yerine, hastalığın oluşması, gelişmesi ve vücuda girmeden, salgın hale gelmeden engellenmesi şarttır. Çok sık kimyasal kullanımı hem çevreye bununla beraber insanlara zarar vermekte kansere kadar varabilen ciddi rahatsızlıklara sebebiyet verebilmektedir. Bunun için toplu taşıma dezenfeksiyonu uygulamasında nano gümüş iyon teknolojisi tercih edilmesi çok önemlidir.

Nano gümüş iyonları içeriğindeki gümüşün iyonlaşması ile beraber yüzeylerde uzun süreli antibakteriyel koruma sağlar, etraftaki bakterileri kendine çekerek yok eder ve sağlığınızı koruma altına alır.

Okul Dezenfeksiyon

Çocuklarımızın sağlığı herşeyden önce gelir. Çocuklarımız zamanlarının çoğunu okulda geçirmektedir. Tek bir çocuğun bile taşıdığı hastalık birbirlerine geçmekte ve özellikle kış ayları salgın hastalıklarla mücadele ederek geçmektedir. Bunun önüne geçebilmek için okul dezenfeksiyonu işleminde tercih edilecek yöntem çok önemlidir. Nano gümüş iyon teknolojisi ile virüs ve bakteriler uzun soluklu olarak yok edilebilmektedir. Bu sayede çocuklarımızın hasta olma ve birbirlerine bulaştırma ihtimalleri azalmaktadır ve çocuklarımız hastalanmadan lüzumlu koruma sağlanmaktadır.

Okul dezenfeksiyonu ile tercih edilecek nano gümüş iyon teknoloji ile okulların ve servis araçlarının tüm yüzeylerini uzun soluklu olarak antimikrobiyal hale getirmektir.

Hastane Dezenfeksiyon

Hastalıklarımızın tedavisi için gittiğimiz hastaneler enfeksiyon riskinin en yüksek olduğu yerlerin önderlik yapar. Defans mekanizması zayıflayan hastalar rahatça hastane mikrobuna yakalanırlar.

Hastane dezenfeksiyonu işleminde geleneksel temizlik yöntemleri ile ortamdaki virüs, bakteri ve mikropları yok etmek mümkün değildir. Nano gümüş iyon teknolojisi ile dezenfekte edilen hastanelerde görünmez bir koruma kalkanı oluşur. Mevcut virüs ve bakterilerin yanı sıra yeni gelen tüm mikrop ve bakteriler de uzun süre ile yok olur, hastane enfeksiyonun önüne geçbilimselş olur.

Hastane dezenfeksiyonu sırasında özellikle ameliyathane, hasta odaları ve bekleme alanları dezenfeksiyonda yeni nesil nano teknolojik dezenfektan kullanılması yaşamsal önem taşır.

Ev Dezenfeksiyon

Kendimizi en güvende hissettiğimiz evimiz, ne kadar temizlenirse temizlensin sandığımız kadar temiz değil. Genel temizliğimizi ne kadar sık yaparsak tecrübe edelim duvarlar, tavanlar ve birçok yüzey temizlenemediği için mikroplar çoğalmaya devam ederler. Aynı şekilde tekstil yüzeyler de bakterin çoğalması için uygun yerlerdir. Evde geleneksel temizlik yöntemleri sadece anlık çözüm üreterek kir ve tozları yok ederler sadece bakteri ve mikroplar bizlerle yaşamaya devam eder. Üstelik ev dezenfeksiyonu işleminde kullandığımız deterjan ve kimyasalların çoğu kanserojen olduğu için sağlığımızı tehdit eder.

Nano gümüş iyon teknolojisi ile evlere yapılacak tek bir dezenfeksiyon uygulaması ile bakteri, mantar ve virüsler 3 ay süreyle yok olur ve evinizde bir sıhhat kalkanı doğar. Sizin ve sevdiklerinizin sağlığını korur. Ev dezenfeksiyonu yardımıyla hiçbir deterjan veya kimyasalla ulaşamayacağınız hijyen seviyesine ulaşırsınız.

Özellikle çocuklu ailelerin, sık sık viral enfeksiyonlara yakalananların, kronik rahatsızlıkları olanların, evcil hayvan besleyenlerin, hamilelerin, alerjen bünyeye sahip kişilerin, hastası olanların kullanması önerilir.

Otel Dezenfeksiyon

Ne kadar lüks olursa olsun oteller bakteri ve mikropların çoğalması için en elverişli yerlerin önderlik yapar. Farklı yerlerden gelen birçok otel müşterisi taşıdıkları bakteri ve mikropları da getirirler. Yüzeysel meydana getirilen otel odası temizliğinde yüzeyler ve nevresimler ne kadar temizlenirse temizlensin bakteriler yatak, halı, perde ve havalandırmalarda yaşamaya devam ederler.

Otel odalarında ek olarak koku problemi de yaşanabilmektedir. Sigara kokusu, rutubet kokusu, mantar saçan halılardan kaynaklanan kokular da oda yaşam konforunu etkisinde bırakır ve alan kişi memnuniyetini düşürür.

Nano gümüş iyonları içeriğindeki gümüşün iyonlaşması ile beraber yüzeylerde uzun soluklu antibakteriyel koruma sağlar.

Otel dezenfeksiyonu işleminde nano gümüş iyon teknolojili dezenfektan soğuk sisleme yöntemi ile uygulanarak tüm kapalı alanlar ve yüzeyleri uzun soluklu koruma altına alınır. Ortamdaki bakteriler, virüsler ve kötü kokular yok olur, müşteri memnuniyeti artar.

Ofis Dezenfeksiyon

Zamanımızın çoğu birçok ferdin aynı havayı soluduğu kapalı, genelde halı ile kaplı, havalandırması yetersiz, taze hava girişi olmayan çalışma alanlarında geçmektedir. Biroldukça çalışanın bir arada olduğu işbölgeleri, mikroorganizmaların en basit çoğalabildiği ve bulaşabildiği alanlardır. Havaya yayılan virüsler, solunum yöntemiyle, el temasıyla veya havalandırma cihazlarının yardımıyla işyerinde ki öteki kişilere bulaşır. Bu virüsler üst solunum yolu enfeksiyonları, grip, nezle, soğuk idraknlığı, sinüzit, bademcik iltihabı, dış kulak iltihabı, bronşit ve zatürreye kadar biroldukça salgın hastalığa neden olmaktadır. Mikroplar bulaştıkları insanlarda belirli bir kuluçka periyodunu geçirdikten sonra etkili olmaktadır. Mikrop bulaşmış kişiler farkına varmadan virüsleri biroldukça yere taşırlar ve dolayısıyla iş arkadaşları, aileleri başta olmak üzere temas ettikleri herkes risk altına girer.

Salgın hastalıklar bulaşmadan yaşam ve çalışma alanlarımızı dezenfekte ederek enfeksiyon risklerini azaltabiliriz.

Ofis dezenfeksiyonu işleminde nano gümüş iyon teknolojili dezenfektan tüm yüzeylere soğuk sisleme yöntemi ile uygulanarak tüm kapalı alanlar ve yüzeyleri koruma altına alınır.

Spor Salonu Dezenfeksiyon

Çok kişinin aynı havayı soluyup ter döktüğü spor salonları sağlığımızı tehdit eden mikroorganizmaların en hızlı çoğaldığı yerlerden biridir. Havaya yayılan virüsler, solunum yoluyla, dokunulan spor aletleri ile veya havalandırma cihazlarının yardımıyla diğer kişilere bulaşır. Daha sağlıklı olmak için gidilen spor merkezlerinden hastalık kapıp dönmek çok mümkündır. şu sebeple spor salonu dezenfeksiyonu çok önemlidir.

Salgın hastalıklar bulaşmadan yaşam ve çalışma alanlarının yanı sıra çokça geçirilen spor salonlarının da nano gümüş iyon teknolojisi ile dezenfekte edilerek enfeksiyon risklerinin azaltılması önerilmektedir.

Otomobil Dezenfeksiyon

Hergün kullandığımız otomobillerin içi mikrop ve bakteri yuvasıdır.

Araca binen herkes kendi mikroplarını getirir ve bırakır. Hapşırık ve öksürük ile havaya yayılan virüsler, solunum yolu ve el temasıyla araç havalandırma sistemine bulaşır ve çoğalır. Bu virüsler, üst solunum yolu enfeksiyonları, grip, nezle, soğuk idraknlığı, sinüzit, bademcik iltihabı, dış kulak yolu iltihabı, bronşit ve zatürre gibi salgın hastalıklara niçin olabilmektedir.

Otomobillerin klimaları ve yüzeyleri devamlı salgın hastalık üreten bir ortam haline gelmektedir.

Otomobil dezenfeksiyonu uygulamasında çocuklarınızın ve ailenizin sağlığı açısından enstrumanların alerjen olmayan ve sağlığa zararlı kimyasal içermeyen nano gümüş iyon teknolojisi tercih edilmesi gerekir.

Dakikalar içinde soğuk sisleme yöntemi ile yapılan bu dezenfeksiyon ile hem aracınızdaki tüm virüs, bakteri ve mikropları yok ederek sağlığınızı koruma altına alabilirsiniz hem de sigara kokusu dahil tüm kötü kokulardan kurtulabilirsiniz.

Cafe ve Restoran Dezenfeksiyon

Cafe ve restoran dezenfeksiyonu niçin önemli?

Yeme içe sektörü hijyen seviyesinin en yüksek olması ihtiyaç duyulan yerlerin önderlik yapar.

Geleneksel temizlik şekilleri sadece tor ve kiri yok eder ama virüs, mikrop ve bakteriler yok olmaz.

Cafe ve restoran dezenfeksiyonu uygulamasında mutfak alanlarının ve müşterilerin ağırlandığı bölümlerin tam hijyenik hale gelmesi için nano gümüş iyon teknolojisi tercih edilmesi önemlidir.

Nano gümüş iyonları içeriğindeki gümüşün iyonlaşması ile birlikte yüzeylerde uzun süreli antibakteriyel koruma sağlar, etraftaki bakterileri kendine çekerek yok eder ve sağlığınızı koruma altına alır.

Güzellik Salonu Dezenfeksiyon

Kadınların çokça vakit geçirdiği ve birçok kişi ile aynı havayı soluduğu güzellik merkezlerinde yapılan geleneksel temizlik yöntemleri enfeksiyon riskini ortadan kaldırmaz.

Mikrop ve virüsler öksürük, hapşırık ve solunum yolu ile müşterilere ve çalışan personele bulaşabilir.

Güzellik salonu ve kuaför dezenfeksiyonunda nano gümüş iyon teknolojili dezenfektan kullanılması çok önemlidir. Nano gümüş iyonları içeriğindeki gümüşün iyonlaşması ile birlikte yüzeylerde uzun süreli antibakteriyel koruma sağlar, etraftaki bakterileri kendine çekerek yok eder ve sağlığınızı koruma altına alır.

0(242) 330 32 00 7/24 alanında uzman ekibimiz sizden gelecek soruları yanıtlamaya hazırdır.

Bize Ulaşın
Open chat
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz