SUM | Haşere İlaçlama | Fumigasyon | Dezenfeksiyon | Bahçe İlaçlama | Yabani Ot'la Mücadele

Haşim İşcan mahallesi Arık caddesi no:34 A,B

PK:07100 Muratpaşa Antalya

7 / 24

Hizmet

Otel Dezenfeksiyonu

İnsanlar günlük yaşamın stresli koşulları altında, yılın birkaç haftasını problemden uzaklaşıp rahatlayıcı bir tatil yaparak geçirmeyi istiyorlar.
Bu istekleri için yurtiçi ve yurtdışındaki tesisleri tercih edenler, maalesef zaman zaman olumsuz koşullar ve konukları rahatsız eden sağlık problemlerine yol açan durumlarla karşılaşabiliyorlar.
Turistik konaklama hizmeti veren kuruluşların kısa dönemde konuklarının sağlığını korumaya ve dolayısıyla kuruluş imajını arttırmaya yönelik yaptıkları çalışmalar arasında en önemlisi, genel hijyen ve sanitasyona önem vermeleridir.
Özellikle gıda ve su kaynaklı kirlenmelerin önüne geçilebilmesi için, yöneticilerin veya bu konuda yetkili kişilerin gerekli kimyasal ve mikrobiyolojik analizleri düzenli olarak yaptırması ve düzenli olarak dezenfeksiyon yapmaları son derece önemli önemlidir.

Oteller farklı yerlerden konaklama için gelenlerin bulunduğu ve enfeksiyonun insandan insana kolayca bulaşabileceği kalabalık yaşam alanlarıdır.
Bu yüzden, ortak ve sıklıkla kullanılan alanlar başta olmak üzere genel amaçlı dezenfeksiyon yapılmalıdır.
Otellerde bu amaçla kullanılacak dezenfektan ürün, son günlerde gündemimizde olan Covid 19 gibi salgın enfeksiyonlar başta olmak üzere, hastalıklara neden olabilecek tüm mikroorganizmalara karşı yüksek derecede etkinlik gösteren bir ürün olmalıdır.

ODALAR

3

Misafirlerin sağlıklı ve keyifli bir tatil geçirmeleri ve tesisin prestiji için, odaların hijyenik olması gerekmektedir.Odaların genel temizlikleri yapıldıktan sonra uzman uygulayıcı personel tarafından ortam dezenfeksiyonu yapılmalıdır.

BANYO WC

4

Banyo ve WC, otellerde hijyenin önem verildiği ve tabiî ki konaklayan kişinin de ilk anda dikkat ettiği alanlardan birisidir ve oluşabilecek salgınlara karşı önlem olarak bu alanlar dezenfekte edilmelidir. Ayrıca , otellerde önemli ve bilinen bir hastalık olan Lejyonellosis’in bulaşma kaynaklarından birisi olan duş başlıkları da yerinden sökülerek temizlenmeli ve uygun dezenfektanlar ile dezenfekte edilmelidir

SPOR ALANLARI

5

Bu nedenle düzenli olarak yapılan temizliğe müteakip dezenfeksiyon işlemine tabi tutulmaları gerekmektedir. Spor ekipmanlarının (jimnastik ve fitness araçlar gibi) günlük temizliğinden sonra öncelikle vücut ile temas eden kısımlarına püskürtmek suretiyle ve devamında tüm yüzeylerine uygulanacak şekilde dezenfeksiyon işlemi gerçekleştirilebilir. Duşlar , tuvaletler ve soyunma kabinleri de aynı şekilde dezenfekte edilir.

RESTAURANT

6

Bu alanlarda sağlanan hijyen, yiyecek hammaddelerini alıp, hazırlayıp, kişinin masasına taşıyana kadar geçen zamanda mikropların çoğalmasını önlemek ve mikroplardan uzak durmaya çalışmak anlamına gelmektedir Bu amaçla bu alanlarda kullanılacak dezenfektan ürünün 100 hijyen sağlayan bir ürün olmasına dikkat edilmelidir.

GIDA DEPOLARI

7

Gıda saklama depolarında düzenli aralıklar ile yapılacak dezenfeksiyon, gıdanın raf ömrünü azaltan ve de enfeksiyonlara neden olabilecek maya,küf,bakteri vb. mikroorganizmaların üremesine engel olacaktır. Bu amaçla yer ve yüzey dezenfeksiyonu silme veya paspaslama ile uygulanabileceği gibi, mikron çapında damlacık püskürten uygulama cihazları ile hava dezenfeksiyonu şeklinde de gerçekleştirilebilir.

Open chat
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz