SUM | Haşere İlaçlama | Fumigasyon | Dezenfeksiyon | Bahçe İlaçlama | Yabani Ot'la Mücadele

Haşim İşcan mahallesi Arık caddesi no:34 A,B

PK:07100 Muratpaşa Antalya

7 / 24

Hizmet

Antalya Alman Hamam Böceği İlaçlama
2 Haziran 2020

Antalya Alman Hamam Böceği İlaçlama

Tanım

Daha küçük bir hamam böceği türüdür. Erginliğe ulaştığına boyu yaklaşık 13-16 mm kadardır. Protonumun dış kenarından uzanan kahverengi iki koyu çizgi ile diğer türlerden ayrılır. Açık ten rengi ile koyu kahverengi arasında bir rengi vardır.

Tropik Afrika kökenli olan Alman hamam böceği dünya geneline yayılmış durumdadır.

Özellikle fırın, gıda üretim alanlar, mutfaklar ve benzeri yerlerde bulunurlar. Sıcak, nemli ve karanlık yerleri tercih ederler.

Çok farklı yiyeceklerle beslendiğinden gıda depolanan ve hazırlanan her yerde ortaya çıkabilir.Alman hamamböcekleri iç alanda yuvalanırlar. Özellikle sıcak ortamlarda yuvalanmayı tercih ederler.

Davranışlar

Hem yatay hem de dikey yüzeylerde hızlı bir şekilde hareket eder. Genellikle diğer hamam böceği türlerinden daha hızlıdır.

Diğer türlere göre iç mekanları daha başarılı bir şekilde istila ederler. Buna katkıda bulunan birkaç unsur vardır. Daha kısa yaşamaları ve sürekli üreme kabiliyetleri, popülasyonun artışını hızlandırmaktadır. Alman hamam böcekleri diğer türlerden daha hızlı ve küçük olduklarından fark edilmeleri de çok daha zordur.

Riskler

Nimfler ve erişkinler yiyecek ararken gıda ürünlerini kontamine edebilirler. Vücutları kokulu bir salgı üretmektedir, bu da gıdaları kirletir ve kontamine eder.

Diğer hamam böceği türleri gibi Alman Hamam Böcekleri de yürürken bakteri taşır, salmonella ve e.coli gibi patojenleri geçtikleri yerlere bırakırlar.

Hamam böcekleri aynı zamanda üstderi parçalarını, dışkılarını ve diğer hamam böceği döküntülerini de taşımaktadır; bunların astım ve alerji tetikleyici olduğu bilinmektedir.

Open chat
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz