SUM | Haşere İlaçlama | Fumigasyon | Dezenfeksiyon | Bahçe İlaçlama | Yabani Ot'la Mücadele

Haşim İşcan mahallesi Arık caddesi no:34 A,B

PK:07100 Muratpaşa Antalya

7 / 24

Hizmet

Antalya Hamam Böceği İlaçlama ve Sağlık Açısından Önemi

Antalya Hamam Böceği İlaçlama ve Sağlık Açısından Önemi

Hamam böcekleri, çok fazla sıkıntıya neden olabilen, hastalık taşıyan bir haşeredir. Kimse onları evinde görmekten hoşlanmaz çünkü onlar genellikle kontaminasyona ve pisliğe işaret eden haşereleridir. Dünya Sağlık Örgütü’ne (WHO) göre, “insan yerleşimlerinde hijyenik olmayan çöpçülerdir”. İşte oluşturdukları sağlık riskleri ve hamamböceği önlemenin neden gerekli olduğu hakkında bilmeniz gerekenler.

Hamam böceği Tehlikeli midir?

Hamam böcekleri, eviniz ve aileniz için çok çeşitli tehlikeler ve riskler oluşturabilir. Birçok patojeni taşıyabilir, hastalıklara neden olabilir ve diğer sağlık koşulları için tetikleyici görevi görebilirler. Ulusal Zararlılarla Mücadele Derneği’ne göre, kentsel alanlardaki modern evlerin yüzde 78 ila 98’inde hamam böceği var.

Diğer Hamamböceği Hastalıkları

Hamam böceklerinin tarihsel olarak başka türde zararlı hastalıkları da taşıdığı bilinmektedir, örneğin:

  • Dizanteri: Ateş ve kramplarla birlikte genellikle kanlı ishale neden olan şiddetli bir bağırsak enfeksiyonu.
  • Tifo Ateşi: Salmonella kontaminasyonundan kaynaklanan bir hastalık olan tifo semptomları arasında yüksek ateş, baş ağrısı, mide ağrısı ve kabızlık veya ishal bulunur.

Hamam böceği Hakkında Ne Yapmalı

Hamamböceği istilasından kurtulmak veya önlemek isteyen bir ev sahibiyseniz, yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri evinizi temiz tutmaktır. Bu, özellikle yemek pişirirken yüzeyleri temiz ve sıhhi tutmak, çöp kutularını kapalı tutmak, küf ve küf oluşumuna izin vermemek ve bir hava temizleme sistemi kullanmayı içerebilir.

Hamam böceği sorunlarından kurtulma konusunda yardıma ihtiyacınız varsa,  Sum Haşere İlaçlama teknisyenleri size yardımcı olabilir.

 

Paylaş:

Open chat
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz