SUM | Haşere İlaçlama | Fumigasyon | Dezenfeksiyon | Bahçe İlaçlama | Yabani Ot'la Mücadele

Haşim İşcan mahallesi Arık caddesi no:34 A,B

PK:07100 Muratpaşa Antalya

7 / 24

Hizmet

Evinizdeki Hamam Böceklerini Önlemek Ve Kurtulmak İçin Tüyolar

Evinizdeki Hamam Böceklerini Önlemek Ve Kurtulmak İçin Tüyolar

Hamam böcekleri dünya çapında evrensel olarak nefret edilir. Çoğunlukla bir sıkıntı olsa da, evinize bazı riskleri ve sorunları davet ederler. Hamam böcekleri yiyecekleri kirletebilir, hastalık yayabilir ve hassas kişilerde alerjileri tetikleyebilir. Ve tüm hamamböcekleri istilasının nedeni kirli bir ev olmasa da, hamam böcekleri kir veya kötü hijyen kavramına neden olur ve bu da ev sahiplerinin bunu bir profesyonelle tartışmaktan kaçınmak için kendilerini tedavi etmeye çalışabilecekleri bir şey haline getirir. Bununla birlikte, hamam böceklerinden kurtulmak zordur.

1. Yiyecek ve su kaynaklarını ortadan kaldırın.

Bir böceğin hayattaki ana öncelikleri yemek yemek ve üremektir. Eviniz onlara güvenilir bir yiyecek veya barınak kaynağı sağlıyorsa, ilgilenmeye mecburdurlar. Bu nedenle, etraftaki yiyecekleri temizlemek önemlidir. Açık paketler, taşan çöpler ve hatta belirli geçirgen kaplar bile derhal ele alınmalıdır.

Bir hamamböceği istilası ile uğraşıyorsanız yapılacak bir diğer önemli değişiklik, yemek yemeyi evin bir odasıyla sınırlamaktır. Film izlerken oturma odasına veya yatak odasına bir torba cips götürmek cazip gelebilir, ancak bu, hamam böceklerinin bir saniyede algılayacağı bir kırıntı izi bırakabilir. Yiyecek tüketimini bir odayla sınırlandırmayı düşünün ya da kendinizden sonra temizlik konusunda gayretli olun.

2. Bölgenizi temizleyin.

Hamam böceklerini önlemeye çalışıyorsanız, yukarıdan aşağıya temizlemeniz gerekir. Tüm mutfak aletlerinizi temizleyin – arkada, altta, arada. Evet, buzdolabı bile. Dolaplarınızı boşaltın ve temizleyin. Sayaçları her gece dezenfektanla silin. Yıllar geçtikçe mutfağınızda yağ ve tortu kalır ve bunların hepsi bir hamamböceği için mükemmel bir şekilde yenilebilir.

Mutfakta bitmiyor. Evcil hayvan maması kaplarını, su kaplarını ve çöp kutularını günlük olarak temizleyin. Mümkün olduğunca vakumlayın. Sıkı kapaklı bir çöp kutusu alın. Hatta dışarıda tutmayı düşünebilirsiniz. Kulağa aşırı gelebilir, ancak hamam böcekleri bir eve girebilecek en zorlu, en istilacı haşerelerden biridir, bu yüzden ısrarcı olmalısınız.

3. Eviniz ile ilgili acil bakım onarıma dikkat edin

Hamam böcekleri ıslak, çürüyen mesken yerlerini severler. Sızdıran veya kırık bir boru, bir hamam böceği kolonisinin yerleşmesi için mükemmel bir yuva olacaktır. Çatı kiremitleri veya çatlaklar, bir hamamböceği için giriş noktaları olarak hizmet edebilir. Evinizde herhangi bir bakım sorunu olup olmadığını kontrol etmeyi düşünün ve evinizdeki hamam böceklerinden kurtulmanıza yardımcı olmak için bunları zamanında tamir ettirin .

 

Paylaş:

Open chat
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz