SUM | Haşere İlaçlama | Fumigasyon | Dezenfeksiyon | Bahçe İlaçlama | Yabani Ot'la Mücadele

Haşim İşcan mahallesi Arık caddesi no:34 A,B

PK:07100 Muratpaşa Antalya

7 / 24

Hizmet

Antalya Amerikan Hamam Böceği İlaçlama
4 Haziran 2020

Antalya Amerikan Hamam Böceği İlaçlama

Tanım

En yaygın türlerden biridir, 50 mm’ye kadar büyüyebilir. Kırmızımsı kahverengi bu tür uçabilir ve kanatları vücudu boyunca açılabilir.

Tropik Afrika kökenli olan Amerikan hamam böceği dünya geneline yayılmış durumdadır.

Ilık, nemli, karanlık ve gizli ortamları tercih eder, genellikle lağımlarda bulunur. Genellikle olukların ve boruların içinde, diğer yeraltı yapılarında ve gemilerde yaşar. Çok farklı yiyeceklerle beslendiğinden gıda depolanan ve hazırlanan her yerde çoğalabilir.

Davranışlar

Hamam böcekleri sürü halinde yaşar ve gececidir, gündüzleri çatlak ve yarıklarda saklanarak geçirirler. Genellikle nemli, ılık ve rutubetli ortamları severler ancak kuru şartlarda da yaşayabilirler. Çok hızlı tepki verebilen hamam böcekleri aynı zamanda çok hızlı hareket eder.

Yuvaları genellikle binanın dışında olsa da Amerikan hamam böcekleri genellikle binaların iç kısımlarında, boruların, tesisat bağlantılarının ve oyukların etrafında yiyecek arar.

Riskler

Amerikan Hamam Böcekleri yürürken bakteri taşır, salmonella ve E.coli gibi patojenleri geçtikleri yerlere bırakırlar. Hamam böcekleri aynı zamanda üstderi parçalarını, dışkılarını ve diğer hamam böceği döküntülerini de taşımaktadır; bunların astım ve alerji tetikleyici olduğu bilinmektedir.

Open chat
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz