SUM | Haşere İlaçlama | Fumigasyon | Dezenfeksiyon | Bahçe İlaçlama | Yabani Ot'la Mücadele

Elmalı Mah. 7 Sok. Aklar işh.

No: 2 Kat:2 Daire: 26/206 Muratpaşa

7 / 24

Hizmet

Antalya Ev Faresi İlaçlama

Antalya Ev Faresi İlaçlama

Tanım

Erginler genellikle 60-90 mm uzunluğundadır. Kuyruk uzunlukları 80-100 mm, ağırlıkları 15-45 gr aralığındadır. Dışkıları, istilanın fark edilmesi açısından faydalıdır. Ev farelerinin dışkıları pirinç tanesine benzer ve yaklaşık 3-6 mm uzunluğundadır.

Doğu Asya kökenli olan Ev Faresi, tahıl ve gıda dağıtımı yoluyla dünyanın her yerine yayılmıştır.

Ev faresi, genellikle iç alanda yuva yapar. Un fabrikaları, değirmenler, evler, ambarlar gibi özellikle gıda bulunan alanları tercih ederler ve bazen de açık arazide bulunabilirler.

Davranışlar

Dış mekanlarda yalnızca yaz aylarında ürerken iç mekanlarda sürekli olarak ürerler. Fareler asla yuvalarından fazla uzaklaşmazlar, yuvaya gidip gelirken her zaman aynı yolu kullanırlar ve odaların köşelerini takip ederek hareket etmeyi tercih ederler. İdrar ve toz nedeniyle tüylerinin üzerinde biriken yağ, gözle görülür sürtünme lekeleri oluşturur.

Riskler

Fareler özellikle bölgelerini işaretlemek için idrarlarını kullanırlar. Bunun sonucunda fare istilası, idrarlarının küfü andıran ayırt edici kokusu nedeniyle fark edilebilir. Üstünde dolaştıkları yüzeyleri idrar ve dışkıyla kontamine ederler. Günde 80’e yakın dışkı üretebilirler.

Ticari açıdan tarla ürünlerine, depolanmış ürünlere ve gıda üretim zincirlerine doğrudan zarar verebilirler. Aynı zamanda ambalajlara zarar vererek dolaylı gıda kayıplarına da yol açabilirler.

Open chat
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz